Telefon

0533 669 48 98

Telefon
İLETİŞİM

İnşaat ve taahhüt işleri, mülkiyeti başka kişilere ait olarak bir yapının yapılmasını üstlenen firmalar tarafından yapılacak olan tüm işlere verilen isimdir. Forse Metal inşaat sürecinin en başından itibaren tüm yapılarınız için gerçek ve tüzel kişiler adına yapım faaliyetlerini üstlenmektedir. Tüm aşamalarda kontrol, yapının sağlamlığı gibi her aşamaya özenle dikkat edilerek, süreç yönetimi yapılmaktadır. Bu süreçte izlediğimiz adımlar ise farklı şekillerde gösterilebilmektedir. Süreci yazımızın devamında sizler için özetledik.   

Proje Hazırlanması

İnşaat ve taahhüt işleri için ilk olarak projenin hazırlanması gerekmektedir. Proje, yapının nasıl olacağını, iç ve dış kısımlarındaki tüm bağlantılarını gösteren özel ve detaylı bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Alanında uzman bir kişi tarafından hazırlanan bu tasarım içerisinde vaziyet planı, kat planı, kesitler, tesisat planları ve detay planlar yer almak zorundadır. Aksi takdirde projenin onaylanması mümkün değildir.

Tasarım aşamasından sonra onay alan proje için inşaat süreci başlar. Bu süreç içerisinde inşaat ve taahhüt işleri için proje seyri değişebilmektedir. İlk taslak proje olan avan proje ile süreç başlangıcı yapılır ancak ardından kesin proje sistemine geçerek, işin son halinin elde edilmesi sağlanır. Bu alanda kullanılacak malzeme, keşif bedeli ve diğer tüm işlemler için Forse Metal, taahhüt sürecini tüm gereklilikleri ile yönetmektedir.

İnşaat Süreci

Yapının proje aşamasından sonra tamamlanması için inşaat sürecinin en iyi şekilde yönetilmesi gerekir. Yapı için arsanın temin edilmesi ile çalışma süreci başar. İlk olarak son teknolojinin de yardımı ile zemin çalışmaları başlamaktadır. Ardından yapının türüne göre özel olarak kat planları çıkartılmaktadır. Yapıların sağlamlığı, kanun ve esaslara uygun olarak yapılması için süreci bizzat biz devralarak, kontrol etmekteyiz.

İnşaat ve Taahhüt işleri içerisinde süreç yönetimi olduğu gibi tüm izinlerin alınması ile de Forse Metal ilgilenmektedir. Gerekli belgelerin toplanması, arsa temini, projenin onaylatılması gibi tüm işlemleri yerine getirmektedir. Aynı zamanda yalnızca izin sürecini değil, yapım sürecini de özenli bir şekilde kontrol etmektedir. Programın hazırlanması, uygulanması ve kontrolü gibi her aşamada firmamız yer almaktadır.

 • İnşaat yaptırmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler adına tüm yapım faaliyetlerini üstlenilmesi.

 • Projenin kaliteli bir şekilde tamamlanması için inşaat öncesi proje çizim, tasarım aşamasından anahtar teslim noktasına kadar tüm süreçlerin yönetimi.

 • Projenin hedeflenen, süre ve maliyette bitirilmesi için, kalite güvencesi, iş ve işçi güvenliği, iş programı gibi süreçlerin hazırlanması, uygulanması ve kontrolü.

 
  • Endüstriyel Tesisler, Fabrika Binaları, Depolar, Hangarlar
  • Ticari Yapılar, Ofisler ve Alışveriş Merkezleri
  • Oteller, Tatil Köyleri, Turizm Tesisleri, Çiftlik evleri
  • Sağlık Tesisleri, Hastaneler, Klinikler
  • Eğitim Yapıları ve Yerleşkeleri, Spor Tesisleri
  • Banka veya Mağaza Şubeleri
  • Çelik Villalar, Çok Katlı Konutlar veya Prefabrikler
  • Geçici ve Kalıcı Binalar, Satış ofisleri
  • Metro, Karayolu

Meta Başlık: İnşaat ve Taahhüt İşleri

Meta Açıklama: İnşaat ve taahhüt işleri, mülkiyeti başka kişilere ait olarak bir yapının yapılmasını üstlenen firmalar tarafından yapılacak olan tüm işlere verilen isimdir.

Anahtar Kelimeler: İnşaat ve Taahhüt İşleri, Forse Metal