Telefon

0533 669 48 98

Telefon
İLETİŞİM

Çatı ve Cephe Kaplama Sistemleri

Çatı ve cephe kaplamaları, Forse Metal tarafından özenle yürütülen bu çalışma sürecinde malzeme kalitesi ve profesyonel işçilik ile sizlere en iyi hizmeti veriyoruz. Projeye uygun kaplama ürünlerinin temini ve montajını belirlenen süre içinde eksiksiz olarak tamamlıyoruz.

Sandviç Panel Kaplama Nedir?

Çatılar kar, yağmur ve fırtına gibi doğa şartlarına karşı aktif bir koruma sağlama amacı ile yapılarda kullanılan, ayrıca coğrafi şart ve yapı mimarisiyle estetik uyumu yakalamak için çeşitlilik gösteren kaplama örtüleridir. Çatılar, taşıyıcı sistemlerine, eğimlerine ve kaplama malzemesine göre çeşitlilik göstermektedir. Çatı kaplama malzemeleri ısı, su ve ses izolasyonunu sağlamalı, ekonomik, estetik ve kaliteli olmalı, aynı zamanda yapıyı dış atmosfer şartlarından güvenli bir şekilde koruma görevlerini yerine getirebilmelidir. Çatı panellerinde en çok tercih edilen çatı kaplama malzemeleri iç ve dış metal levha ile yalıtım çekirdeğinden oluşan sandviç panellerdir. Sandviç paneller, ülkemizde son zamanlarda şantiye yapıları, sosyal ve sanayi yapıları, fabrikalar ve depolar vb. gibi birçok yapının çatı, cephe, iç bölme veya soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sandviç paneller hızlı üretim ve montaj olanağı, yüksek taşıma kapasitesi ve hafif konstrüksiyona ek olarak yüksek yalıtım özellikleri ile mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır.

Sandviç panel çatı ve cephe kaplamaları içerisinde kullanılan galvaniz sac malzemesinden ya da alüminyumdan yapılan, kalın, yoğun ve estetik bir cephe kaplama malzemesi olarak bilinmektedir. Yüzey kaplama alanında oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Çatı ve cephe kaplamalarında sıklıkla kullanılan bu tür depreme karşı dayanıklı olması ile ısı, ses ve su yalıtımında büyük bir başarı sağlar

Trapez Sac Kaplama

Trapez sac kaplama tek kat trapezlerde ısı izolasyonuna ihtiyaç olmadığı durumlarda çatı ve cephe kaplama malzemesi olarak kullanılabilir.

Tek kat trapezler, iki levha arasına izolasyon malzemesi uygulamasıyla sandviç sistem olarak da uygulanabilir. Bu uygulamada izolasyon malzemesi olarak; cam yünü, taş yünü, extrude polisten, expande polistren, poliretan levhalar kullanılabilir.

Tek kat trapez levhalar boyalı galvaniz sac, boyasız galvanizli sac üretimlerin yanında, boyalı alüminyum olarak da üretilebilmektedir. Yapının boyalı ya da boyasız olmasında herhangi bir fark oluşturmayan bu kaplama elemanı yüksek dayanıklılık sağlamaktadır. Isı yalıtımı konusunda büyük bir başarı sağlamakla birlikte esnek yapısı uzun bir ömür sağlar. Kullanılan alana göre 10 mm ve 200 mm arasında özel yapı ve kalınlıklarda üretilerek kullanılmaktadır.

Meta Başlık: Çatı ve Cephe kaplamaları

Meta Açıklama: Çatı ve cephe kaplamaları, evleriniz inşa halindeyken ya da daha sonrasında yapılabilecek bir işlem olup, ısı ve sese karşı önemli bir alan oluşturmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Çatı ve Cephe kaplamaları, sandviç panel kaplama, trapez sac kaplama, kenetli çatı kaplama, Forse Metal